ضد یخ بتن

ضد یخ بتن ، یکی از چالش های مسئله برانگیز که در صنعت هایی مانند ساخت و ساز وجود دارد. سردی هوا می باشد که مانع پیشرفت سریع پروژه های ساخت و ساز می شود. از مشکلاتی که با سرد شدن هوا در صنعت ساخت و ساز به وجود می آید و مانع پیشرفت پروژه های ساخت و ساز و یا کنسل شدن موقت آنها می شود یخ زدن بتن می باشد.  یخ زدن بتن به حالتی اطلاق می شود که در ان ابی که در عملیات بتن ریزی در بتن موجود می باشد یخ می زند و ان بتن دیگر قابل استفاده نخواهد بود. بهترین راه حل برای موارد اینچنینی استفاده از ضد یخ بتن می باشد. اما ضد یخ بتن  چه کارایی و چه موارد مصرفی با ما همراه باشید.

 ضد یخ بتن چیست

بتن ریزی وعملیات مربوط به بتن ریزی که بیشتر در صنعت ساخت و ساز استفاده می شود یکی از بزرگترین مشکلاتی که در فصل سرما با ان مواجه می شوند این است که آب موجود در بتن ها یخ می زند و مانع از انجام کار می شود. و این روند باعث می شود تا فرایند هیدراسیون با سرعت بسیار پایین انجام شود. از مهم ترین نتایجی که یخ زدگی بتن به وجود می آورد کاهش پیدا کردن  و مقاومت و استحکام سازه ها می باشد.  یکی از ره حل هایی که برای  جلوگیری از این فرایند به عنوان بهترین راه حل شناخته می شود استفاده کردن از ضد یخ های مخصوص بتن می باشد. شاید الان این سوال در ذهن شما ایجاد شده باشد که ضد یخ بتن چیست  باید گفت این ضد یخ ها از مواد شیمیایی ساخته میشوند که باعث پایین آوردن درجه انجامد فاز در مواد مایع در آب می شود.  استفاده کردن از این ضد یخ ها در شرایطی که هوا سرد می باشد یکی از بهترین راه حل های پیش رو برای تسریع در عملیات های ساخت و ساز می باشد در کشور روسیه بالغ بر 40 سال است که از این روش برای ساخت و ساز در فصل زمستان استفاده می شود و. با استفاده از این نوع ضد یخ ها تا کنون توانسته است سازه های یکدست بسیاری را پروزه آنها را به اتمام برساند.

اگر قصد خرید ضد یخ بتن  را دارید بهتر است ابتدا برای خرید ضد یخ بتن  با انواع ضد یخ بتن آشنا شوید که   به دو نوع کلی تقسیم می شوند که به  شرح زیر می باشد:

 ضدیخ های مایع بتن

از انواع ضد یخ ها می باشد که به صورت مایع است و به منظور جلوگیری از یخ زدن بتن ها  مورد کار گرفته می شوند. پایه این نوع ضد یخ ها بر اساس نیتریت ها و سدیم ها و کلسیم ها می باشد که ترکیب شدن این مواد با بتن باعث می شود سرعت تولید و حجم تولید گرما در بتن ها افزایش پیدا کند و از یخ زدن آن ها جلوگیری شود. از مهم ترین مزیت هایی که ضد یخ های مایع دارند این است از آن می توان برای انواع بتن ها استفاده کرد و مورد مصرفی خاصی ندارد بتنی که قرار است در بازه زمانی 12 ساعته خود را بگیرد و سفت شود در بازه زمانی 3 تا 5 ساعته  گیرش آن انجام می شود.

ضدیخ های پودری بتن

شکل پودری نوع دیگر از شکل ها ضد یخ میباشد که در ترکیبات آن از نمک و کلسیم کلراید استفاده می شود . این نوع از ضد یخ ها باعث گرم نگه داشتن بتن و سخت شدن آن میشود. به دلیل وجود نمک در فرمولاسیون این مدل از ضد یخ ها نقطه انجماد  در بتن به شدت کاهش پیدا می کند. این نوع از ضد یخ ها ه دلیل اینکه در فرمولاسیون خود یون کلراید دارند در بتن هایی که مسلح هستند استفاده نمی شوند چون در صورت استفاده یون کلرید موجود در آن بر اثر قرار گرفتن در فولاد تقویت می شود و باعث خوردگی در آنها می شود.

نحوه استفاده از ضد یخ بتن

اولین راه حل برای گرم نگه داشتن بتن ها در فصل سرما استفاده از ضدیخ های بتن می باشد. نحوه استفاده از ضد یخ بتن توسط افرادی اعمال می شود  که در این کار حرفه ای می باشد  و می دانند که در چه هنگام و به چه اندازه ای از آنها استفاده می شود.  بهترین ضد یخ بتن بر اساس اهداف آنها تعیین می شود و ضدیخی به عنوان بهترین ضد یخ بتن شناخته می شود که بتواند از خرابی های بتن که بر اثر یخ زدن در ان ها به وجود می آید جلوگیری کند، تغییر دما را در داخل بت ها به شدت محدود کند.  با استفاده از ان ها اطمینان از رشد کردن میزان مقاومت در بتن ها باشیم. در هر صورت موارد مصرف ضد یخ بتن بیشتر در کار های ساخت و ساز و ساخت سازه می باشد که اصلی ترین موارد مصرف ضد یخ بتن مربوط به فصل زمستان می باشد . برای اطلاع از قیمت ضد یخ بتن میتوانید لیست قیمت ضد یخ بتن را مطالعه کنید چون بروزترین قیمت ضد یخ بتن در لیست قیمت ضد یخ بتن درج شده است و بهترین راه برای به دست آوردن اطلاعات صحیح از قیمت به روز آنها می باشد

قیمت این محصولات از ثبات خاصی در بازار برخوردار نیست و به شدت دارای نوسان است و به دلیل نیاز اساسی ساخت و ساز به این مواد  و بالا بودن تقاضا برای آن قیمت بالایی نیاز دارد.

سخن پایانی

استفاده از ضد یخ ها بهترین راه  حل برای جلوگیری از یخ زدن های بتن ها می باشد. این نوع از ضد یخ ها در انواع مختلفی در بازار وجود دارد که به دو دسته پودری و  مایع تقسیم می شوند که هرکدام از آنها کاربرد خاص خود را دارند. فرقی ندارد که ضد یخ بتن از چه نوعی باشد اصلی ترین هدف آن ها گرم کردن و بالا بردن و نگه داشتن بتن در دمایی می باشد که گرم باشد و از سخت و سفت شدن آن جلوگیری شود.

برای مشاهده سایر افزودنی ها میتوانید به صفحه چسب بتن آب بندی ، روان کننده بتن و پرایمر بتن مراجعه کنید .

برای مشاهده انواع محصولات به صفحه چسب بتن مراجعه کنید .