پرایمر بتن

توجه داشته باشید که پرایمر بتن به منظور نگهداری و افزایش مقاومت در مقابل عوامل خورنده همچون کلر، نمک و سولفات در قسمت های مدفون در خاک به ایجاد پوشش محافظتی نیاز خواهند داشت. در حال حاضر تنوع گسترده ای از پرایمر بتن و یا به قولی پوشش محافظتی بتن موجود است که هر کدام از آن ها با توجه به وضعیت و عوامل محیطی مختلفی قادر هستند تا مورد استفاده قرار بگیرند.

پرایمر بتن چیست ؟

به منظور نگهداری از انواع سازه های بتنی در مقابل واکنش های شیمیایی و عوامل محیطی گوناگون و همچنین عوامل خورنده همچون کلرید، نمک، سولفات و غیره بایستی تا بتن آن ها از طریق یک ماده پوشش ‌دهی شود. بهره گیری از این نوع پوشش در بتن جهت نگهداری از آن ها می باشد، البته چسبندگی و اتصال یابی این نوع پوشش به بتن به نوعی ماده چسبنده احتیاج دارد که در واقع به آن پرایمر گفته می ‌شود. برای دستیابی به این اهداف بهتر است شرایط گوناگونی را مد نظر قرار داد تا جایی که بدون اطلاعات نمی توان پرایمر های مختلف را مورد استفاده قرار داد. در نظر داشته باشید که پرایمر بتن بایستی از یک سری خصوصیات ویژه برخوردار باشد تا از این طریق بتواند نقش خود را به طور صحیح ایفا نماید. بخش‌ هایی از یک سازه بتنی که معمولاً در خاک دفن شده است بیش از همه در معرض حمله نمک واقع می شود؛ بنابراین حتماً بایستی جهت مراقبت از آن پرایمر بتن ویژه را مورد استفاده قرار داد.

در انتخاب نوع پرایمر بتنی یک سری عوامل مختلفی موثر واقع می شود. یکی از شرایط اصلی و مهم در حقیقت عوامل محیطی خاک و همچنین عوامل مخرب در آن است که بایستی متناسب با آن نوع پوشش دهی و پرایمر بتن برگزیده شود. به طور کلی شرایط اقتصادی، دمای محیط، عوامل فیزیکی، رطوبت خاک از جمله مهمترین موارد موثر در انتخاب پرایمر بتن به شمار می رود.

توجه داشته باشید که شما می توانید به منظور کسب آگاهی بیشتر نسبت به قیمت پرایمر بتن و همچنین نحوه فروش پرایمر بتن با کارشناسان این حوزه ارتباط بگیرید و نسبت به این موارد اطلاعاتی را کسب نمایید.

انواع پرایمر زیرسازی بتن

در ادامه این این مطلب بهترین پرایمر های زیر سازی را به شما معرفی کرده ایم تا خریدتون را به راحتی انجام بدید .

پرایمر اپوکسی پلیمری

پرایمر اپوکسی پلیمری با استفاده از دو قسمت ترکیبی پلیمر و رزین های اپوکسی ایجاد می گردد به گونه‌ ای که چسبی بسیار مقاوم و مستحکم جهت پوشش دهی بتنی ساخته می شود. در واقع این نوع پرایمر بتن در کنار نگهداری از بتن در مقابل برخی از عوامل خورنده و همچنین واکنش های شیمیایی توانسته وظیفه خود را به خوبی در آب بندی بتن انجام دهد.

 پرایمر بتن اپوکسی

پرایمر بتن اپوکسی همانگونه که از نامش مشخص است در آن از رزین های اپوکسی استفاده می کنند که معروفترین آن ها اپوکسی پلی آمید می باشد. به خاطر داشته باشید که ویسکوزیته این نوع پرایمر بسیار اندک بوده و با توجه به نفوذ بسیار زیادی که به همراه دارد به خوبی قادر است تا به عنوان عایق تا انتهای بتن نفوذ داشته باشد. همچنین این نوع بتن از چسبناکی بی‌ نظیری برخوردار است و در مقابل واکنش های شیمیایی از خود مقاومت نشان می دهد. تا حد زیادی زیادی می‌ تواند از نفوذ رطوبت به بدن پیشگیری نماید تا جایی که منجر به رفع رطوبت های موجود به بتن خواهد شد.

پرایمر قیری بتن

این نوع پرایمر متشکل از حلال، قیر و پلیمر می باشد که در واقع جهت افزایش میزان چسبناکی در پوشش های محافظتی به کار گرفته می شود. توجه داشته باشید که در پرایمر قیری معمولاً از قیر اصلاح شده و سایر مواد افزودنی بهره می گیرند که میزان چسبناکی بسیار خوبی بین بتن و پوشش ایجاد خواهد کرد. به طور کلی از پرایمر قیری بتن به منظور همگون سازی و ایجاد ارتباط بین سطوح گوناگون استفاده می شود. یکی از ویژگی های مهم این نوع پرایمر مقاومت آن در مقابل بسیاری از عوامل خورنده می باشد.

بهتر است بدانید از پرایمر های گوناگون همچون پرایمر زیرسازی، پرایمر زیرسازی رنگ، پرایمر زیرسازی بتن، پرایمر سطح بتن، پرایمر زیر سازی بتن و پرایمر فونداسیون بتن معمولاً جهت انجام زیرسازی بخش ‌های گوناگون قبل از اجرا نمودن پوشش‌دهی جدید انجام می شود که در واقع می تواند میزان نفوذپذیری را کاهش دهد و چسبندگی و استحکام مصالح دیگر که در سطوح زیرین استفاده می شود را بیفزاید. در حقیقت به ‌کارگیری پرایمر زیرسازی، پرایمر زیر سازی رنگ، پرایمر زیرسازی بتن، پرایمر سطح بتن، پرایمر زیرسازی بتن، پرایمر فوندانسیون بتن باعث می شود تا بر میزان سرعت عملکرد پوشش های جدید افزوده شود.

به طور کلی از پرایمر برای سطوح مختلفی همچون چوب، بتن و غیره استفاده می کنند؛ همچنین در بسیاری از مواردی که در مقابل آب از خود مقاومت نشان می دهند و حتی محیط بسیار کثیف که نمی توان آن را تمیز نمود و معمولاً به کارگیری پرایمر بسیار ضروری به نظر می آید. در واقع بتن تا حد زیادی از راه یافتن رطوبت به درون سطح مورد نظر جلوگیری خواهد نمود تا جایی که از پرایمر به منظور پنهان ساختن درز و مناطق به متصل شده استفاده می کنند به گونه ای که به آن قسمت ها نیز جلوه تازه ای ببخشند.

پیش از انجام فرآیند رنگ آمیزی سطح مورد نظر از طریق رنگ های سایه روشن بر روی زمینه تیره استفاده از پرایمر بسیار جذاب می باشد. برخی از پرایمر ها ممکن است به شکلی رنگ‌ آمیزی شوند که با رنگ نهایی متناسب باشد. در صورتی که رنگ رویه دارای رنگ تیره باشد از طریق رنگ نمودن پرایمر افراد قادر هستند تعداد دفعات انجام فرآیند رنگ رویه به منظور دستیابی به یکنواختی مناسب در سطوح مختلف را کاهش دهند.

سخن پایانی

در نظر داشته باشید که پرایمر یک نوع پوشش مقدماتی به حساب می آید که به آن آستری نیز گفته می ‌شود. در واقع این فرایند پیش از انجام رنگ رویه بر روی سطوح گوناگون صورت می ‌گیرد تا موجب چسبندگی هر چه بهتر رنگ رویه بر روی تمام سطح مورد نظر، پوشش بسیار خوب، مقاومت زیاد و همچنین نگهداری بهتر از آن سطح در برابر عوامل مخرب می باشد. به طور کلی پرایمر شباهت بسیار زیادی به چسب دارد تا پوشش دهی. در واقع نقش پرایمر میان سطوح گوناگون و پوشش به عنوان یک رابط عمل می ‌کند که در نهایت منجر به افزایش چسبندگی این دو مورد به هم می گردد. برای مشاهده انواع محصولات به صفحه چسب بتن مراجعه کنید