چسب کاشی دو جزئی هوم فیکس ، بر پایه سیمان و مواد معدنی به عنوان جزء اول A و رزین اصلاح کننده پلیمر بر پایه اکریلیک به عنوان جزء دوم B، با انعطاف پذیری بسیار بالا، استحکام کششی و چسبندگی بالا، مقاومت در برابر آب و طراحی آنتی باکتریال است. این محصول برای چسباندن کاشی های بزرگ و یا استفاده در مکان هایی که فشار ترافیکی زیادی روی سطح وجود دارد مانند پارکینگ ها، مجتمع های اداری و تجاری، سینما و … مناسب است. 

مزایای چسب کاشی دو جزئی

این نوع چسب مزایای زیادی دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 1. دوستدار محیط زیست : این مواد به هیچ وجه به محیط زیست آسیب نمی رسانند و چسب دوستدار محیط زیست محسوب می شوند.
 2. کاهش لغزش : این نوع چسب خاصیت لغزش را کاهش می دهد.
 3. چسبندگی و کیفیت بالا : این چسب استحکام چسبندگی بالایی دارد و کیفیت بالایی دارد و عمر مفید بالایی دارد.
 4. استحکام در برابر رطوبت : چسب هایهوم فیکس دارای مقاومت بالایی در برابر رطوبت و رطوبت هستند.
 5. استفاده در سیستم های گرمایشی و سرمایشی : این مواد برای سیستم های گرمایش و سرمایش از کف مناسب هستند. 

مشخصات چسب کاشی دو جزئی

بسته به نوع سطحی که باید روی آن کار شود و سطح صافی آن، حدود 5 یا 6 کیلوگرم چسب سرامیک دو جزئی هوم فیکس برای پوشش یک متر مربع نیاز است.

چسب کاشی دو جزئی

نحوه استفاده چسب کاشی دو جزئی

هر کیسه 20 کیلوگرمی جزء A چسب کاشی دو جزئی هوم فیکس باید با استفاده از همزن برقی با 5 لیتر رزین جزء B مخلوط شود. پودر را به آرامی به آب اضافه کنید و مخلوط کنید تا ملات یکنواخت و همگن به دست آید. اجازه دهید ملات به مدت 5 دقیقه استراحت کند و پس از کمی هم زدن ملات آماده استفاده است. با استفاده از ماله شیاردار و ایجاد شیارهای موازی، چسب را به سطح مورد نظر زده و حداکثر در مدت 20 دقیقه کاشی را نصب کنید.

توجه داشته باشید که پس از مخلوط کردن رزین و چسب پودری، ملات باید حداکثر 1 ساعت استفاده شود. برای استفاده از چسب سرامیک باید آموزش کار با چسب کاشی دو جزئی را دیده باشید. با آموزش صحیح و اطلاع از نحوه استفاده از چسب سرامیک، پس از نصب کاشی و سرامیک ، نتیجه مطلوب را خواهید دید.

اجرای چسب کاشی دو جزئی 

آماده سازی سطح

کاشی و سرامیک را می توان بر روی اکثر بسترهای سالم نصب کرد. اطمینان حاصل کنید که تمام سطوحی که قرار است پوشش داده شوند، تمیز، صاف، خشک و عاری از موم، کف صابون و چربی باشند. تمام قاب ها، تزئینات، اتصالات و غیره را بردارید. که ممکن است در نصب اختلال ایجاد کند.

چیدمان کاشی ها

هنگام پوشاندن دیوارها، وان یا حمام، با یافتن نقطه مرکزی دیوار شروع کنید. یک ردیف از کاشی های شل را در امتداد پایین دیوار از خط مرکزی ردیف کنید و درزهای یکنواخت بین کاشی ها باقی بماند. اکنون با استفاده از یک سطح، پایین ترین نقطه را روی زمین (یا وان حمام) تعیین کنید. دو کاشی را روی هم قرار دهید و یک خط افقی روی دیوار در بالا بکشید.

با تراز، خط را در اطراف تمام دیوارهای کناری ادامه دهید تا کنار هم قرار گیرند. این دستورالعمل برای اولین ردیف کاشی است که در بالا قرار می گیرد. نصب کاشی ها را در مرکز دیوار بالای خط راهنمای افقی شروع کنید و این روند را ادامه دهید.

تنظیم کاشی ها

تنوع تن و بافت یکی از خصوصیات ذاتی کاشی و سرامیک است. برای جلوه ی ترکیبی، قطعات را از چندین جعبه در حین چیدمان با هم ترکیب و مطابقت دهید.

کار با چسب کاشی دو جزئی

استفاده از چسب مناسب برای یک سطح خاص برای اطمینان از چسبندگی مناسب بسیار مهم است. قبل از چیدن کاشی های خود، چسب مناسب را انتخاب کنید. چسب پودری را به اندازه کافی مخلوط کنید تا در 30 دقیقه استفاده شود. چسب کاشی دیواری خمیری را می توان مستقیماً از قوطی بدون اختلاط اعمال کرد. برای این کار از کاردک شانه ای استفاده کنید.

دوغاب پس از چسب کاشی دو جزئی

دوغاب را آماده کرده و روی سطح کاشی پهن کنید، دوغاب را با کاردک یا آبگیر لاستیکی به درزها فشار دهید. شناور را با زاویه 45 درجه کج کنید تا به عمل فشردن کمک کند. بلافاصله دوغاب اضافی را با یک لبه شناور از سطح جدا کنید. وقتی مخلوط شروع به سفت شدن کرد، مخلوط دوغاب سفت شده را دور بریزید و فرآیند تمیز کردن را شروع کنید.

مواد تشکیل دهنده چسب کاشی دو جزئی

چسب کاشی یک محصول کاربردی است که از نوعی سیمان پرتلند معدنی ساخته شده است. این سیمان توسط ذرات و مواد شیمیایی اصلاح می شود و می تواند باعث به هم چسبیدن سطوح مواد به یکدیگر شود. چسب کاشی و سرامیک به دو صورت چسب کاشی پودری و چسب کاشی خمیری در بازار موجود است که از نظر خواص و کاربرد با هم تفاوت هایی دارند.

می توانید از چسب سرامیک روی سطوح مختلف مانند سنگ یا گچ و یا حتی کاشی های قدیمی استفاده کنید. هنگام انتخاب محصول، به کیفیت و قابلیت اطمینان چسبندگی به سطوح توجه کنید.  در فروشگاه هوم فیکس تمامی محصولات با ضمانت اصالت و بهترین قیمت روز به فروش میرسند . این فروشگاه خرید حضوری و اینترنتی را برای مشتریان خود فراهم آورده است تا بهترین تجربه خرید و دریافت قیمت چسب کاشی دو جزئی را از ما داشته باشید .

چسب کاشی دو جزئی

انواع چسب کاشی

بر اساس مواد، چسب سرامیک را می توان به سه دسته تقسیم کرد: چسب سرامیکی انعطاف پذیر، چسب سرامیکی ضد آب و چسب سرامیکی مقاوم در برابر حرارت. هر کدام از این دسته ها کاربردها و ویژگی های متفاوتی دارند که در اینجا به اختصار به آنها اشاره می کنیم:

 • چسب سرامیک انعطاف پذیر

اگر محل نصب سرامیک یا کاشی در محلی با لرزش های جزئی است، بهتر است از این نمونه استفاده شود تا سرامیک به مرور زمان ترک نخورد.

 • چسب سرامیک ضد آب

در مکان های مرطوب برای دوام از این نوع چسب کاشی استفاده کنید.

 • چسب سرامیک مقاوم در برابر حرارت

اگر در محل نصب کاشی و سرامیک گرما و حرارت قابل توجهی وجود دارد، بهتر است از چسب مقاوم در برابر حرارت استفاده شود زیرا ممکن است سایر چسب ها در این شرایط به درستی عمل نکنند.

نحوه کار با چسب کاشی دو جزئی

بسته به نوع کاربرد، چسب های کاشی در ترکیبات و درجه های مختلف موجود است. قبل از شروع کاشی کاری باید محیط را از نظر رطوبت، تاثیر گرانش و حرکت روی کاشی ها بررسی کنیم تا بتوانیم مناسب ترین چسب کاشی را با شرایط موجود انتخاب کنیم.

مزایای زیاد چسب های کاشی در مقابل معایب اندک آنها باعث شده تا این نوع اتصالات کاشی و سرامیک امروزه در سراسر جهان بسیار رایج و محبوب باشند. دو نوع چسب کاشی در بازار وجود دارد که برای کارهای خاص ساخته می شوند:

 • چسب کاشی پودری
 • چسب کاشی خمیری

چسب پودری نوعی ملات خشک پایه سیمانی است که برای استفاده باید به مقدار لازم با آب مخلوط شود.چسب کاشی برای کاشی و سرامیک در بازسازی ساختمان استفاده می شود و مخصوص دیوارهای گچی و بتنی می باشد.کاشی‌ها معمولاً به دلیل سهولت استفاده، چسب کاشی پودری را به چسب کاشی خمیری برای نصب کاشی و سرامیک ترجیح می‌دهند.

ویژگی های چسب کاشی دو جزئی

چسب های کاشی چسبندگی فوق العاده بالایی دارند و در برابر آب و رطوبت مقاوم هستند، بنابراین از چسب کاشی برای محیط های مرطوب مانند حمام استفاده می شود.چسب های کاشی پس از سفت شدن و گذشت زمان ترک نمی خورند. هنگام استفاده از چسب کاشی دو جزئی سرعت بیشتری در اجرای کار خواهید داشت. چسب سرامیک و کاشی در برابر لغزش بادوام است

انتخاب بهترین چسب کاشی

بهترین چسب کاشی و سرامیک، چسب هایی هستند که به مرور زمان ترک نمی خورند و در محیط های مرطوب قابل استفاده هستند و می توان از آنها به عنوان چسب ضد آب برای کاشی استفاده کرد. یکی از بهترین چسب کاشی های ضد آب که می توان در کف استخرها استفاده کرد، چسب کاشی هنکل می باشد که از نظر انعطاف پذیری، چسبندگی و ضدآب بودن بسیار قوی و بادوام می باشد.

چسب کاشی دو جزئی

نکات خرید چسب کاشی دو جزئی 

اولین نکته این است که باید میزان چسب مصرفی برای مصارف سنگین یا سبک را تعیین کنید و باید چسبی بخرید که میزان چسب مورد نیاز را تامین کند.

نکته دوم تعیین خیس بودن یا نبودن محل مورد نظر است، زیرا باید بدانید که آیا به چسب ضد آب نیاز دارید یا خیر. به عنوان مثال، مکان هایی مانند حمام و توالت مرطوب هستند، اما آشپزخانه مکانی خشک در نظر گرفته می شود.

نکته سوم این است که باید به موادی که کاشی به آن چسبانده شده است توجه کنید، زیرا چسب کاشی با ترکیب برخی مواد عملکرد بهتری دارد.

نکات ایمنی استفاده از چسب کاشی دو جزئی

هنگام استفاده از چسب کاشی حتما به دو نکته مهم که در این صفحه توضیح داده شده است توجه کنید.

 • چسب کاشی دو جزئی یا هر نوع چسب کاشی نباید با چشم یا پوست صورت تماس داشته باشد، در صورت تماس با چشم با صابون شستشو دهید.
 • پودر چسب قلیایی است و بهتر است از دستکش و عینک مناسب استفاده کنید.

خرید چسب کاشی دو جزئی

یکی از مزیت های خرید اینترنتی این است که می توانید در این فضا مستقیم و بدون واسطه با بهترین شرکت ها تماس بگیرید تا چسب های درخواستی خود را ارزان و با کیفیت بالا تهیه کنید.

به این ترتیب می توانید چسب کاشی دو جزئی را به صورت عمده و تکی خریداری کنید و باید بدانید که یکی از بهترین ها چسب دو جزئی است که در تهران با قیمت مناسب و به تعداد بالا موجود است و امکان ارسال به شهرستان ها نیز وجود دارد. 

قیمت چسب کاشی دو جزئی

بر اساس نوع چسب کاشی و سرامیک انتخابی، کیفیت محصول، برند سازنده و حجم محصول، قیمت چسب کاشی متفاوت خواهد بود. فروشگاه هوم فیکس مجموعه ای از تولیدکنندگان معتمد چسب کاشی دو جزئی را گردآوری کرده است تا مجموعه ای متنوع از چسب ها را برای نیاز افراد مختلف ارائه دهد.

با مراجعه به صفحه ابزار فروش چسب سرامیک در فروشگاه هوم فیکس می توانید وارد صفحه محصولات شده و نمونه های موجود را مشاهده نمایید و برای خود سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرید.

تماس با ما

آدرس:تهران،میدان ونک،خیابان ملاصدرا،خیابان شیراز جنوبی ، پلاک 86

شماره تماس: 88626110       88059554

شماره همراه: 09122775621