چسب بتن آب بندی

در نظر داشته باشید که از جمله افزودنی هایی که در صنعت بتن بسیار حائز اهمیت می باشد می توان چسب بتن را معرفی نمود. در واقع یکی از کاربردی ترین مصارف چسب بتن ترمیم سازی بتن، ترمیم سازی بافت های قدیمی آن، افزایش میزان خواص مکانیکی و شیمیایی، پیشگیری از ترک خوردگی بتن، آب بندی و غیره می باشد. به طور کلی چسب بتن را به دو بخش عمده لاتکس و اپوکسی تقسیم بندی نموده اند. تمامی چسب ها ممکن است یا دارای پلیمر باشند و یا به هنگام بروز واکنش شیمیایی به دست آیند، بگو نه ‌ای که پلیمر ها سبب ایجاد چسبندگی در چسب می گردند.

آب بندی چیست ؟

به طور کلی جهت پیشگیری از نفوذ آب و سیالات مایع به داخل سازه بتنی و همچنین بتن معمولاً از آب بند استفاده می شود. آب بند تا حد زیادی از ورود آب به داخل بتن جلوگیری خواهد کرد؛ در نهایت منجر به افزایش میزان استقامت و مقاومت سازه بتنی می گردد. در حال حاضر شیوه های گوناگونی از آب بندی وجود دارد که هر یک از آن ها با توجه به سطح مورد نظر دارای عملکردی بسیار متفاوت است. به طور معمول آب بند را می توان در موادی که با هم ترکیب شده‌ اند و ساختار بتنی مورد استفاده قرار داد، از سوی دیگر نیز می توان آن را پس از خشک نمودن بر روی بتن انجام داد در برخی از موارد خاص افراد قادر هستند تا به شکل تزریق آن را به بتن بیافزایند. دقت داشته باشید که ترکیبات نخستین آب بند سیمان می باشد؛ از همین رو دارای مقاومت بسیار زیادی در مقابل شرایط محیطی و عوامل مخرب می باشد.

چسب بتن آب بندی چیست؟

در تعریف چسب بتن آب بندی می توانیم بگوییم که این نوع چسب مایع شیری رنگ بسیار روان بر پایه استایرن بوتادین است که کاربرد دوگانه دارد. این نوع از محصولات افزون بر دارا بودن خصوصیات چسب بتون مقاوم به عنوان یکی از افزودنی های آب بند کننده در ملات و همچنین پایه های سیمانی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر می خواهید بدانید این نوع محصول در چه دسته ای قرار گرفته است باید بگوییم جایگاه آن در بخش مواد آبگریز نما بوده و دارای وظیفه دو منظوره نیز می ‌باشد. همچنین با محصولات ساختمانی زیادی سازگاری پیدا کرده است. همانگونه که از نام این نوع محصول بر می آید در حقیقت به منظور متصل ساختن به بتن از آن استفاده می کنند و سرامیک و کاشی های متعددی را از طریق قدرت بسیار زیاد و ماندگاری بالا به هم متصل می سازد.

انواع چسب بتن آب بندی

بهتر است بدانید می‌ توانید چسب بتن را در انواع گوناگونی مشاهده نمایید. در واقع چسب ها با توجه به دو مجموعه چسب بتن لاتکس یا پلیمری و چسب بتن اپوکسی دسته بندی می شوند؛ بنابراین در این نوع چسب به منظور آب بندی بتن و هم‌چنین ترمیم سازی آن و افزایش میزان ویژگی های مکانیکی و شیمیایی بتن، پیوند بتن قدیمی با بتن جدیدی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد لذا بایستی این نکته را مد نظر قرار داد که بهره گیری از انواع چسب های ساختمانی نیازمند دریافت اطلاعات از کارشناسان مربوطه می باشد.

یکی از انواع چسب بتن آب بندی می باشد بگونه ای که چسب بتن آب بندی به عنوان یک مایع کاملاً غلیظ پلیمری با شرایط امولسیونی معرفی می گردد. در واقع چسب بتن آب بندی دارای محلول کلوئیدی از پلیمر گوناگونی در آب می باشند که همواره در پی افزایش میزان استقامت خمشی و کششی می باشد. بیشترین کاربرد اینگونه مواد در امور تعمیراتی است؛ چرا که ترکیب چسب بتن با ملات تشکیل دهنده مخلوطی بسیار یکنواخت و یکسان است که هدف اصلی آن پیشگیری نمودن از نفوذ آب و جداسازی دانه های ریز و درشت می باشد و همواره میزان چسبناکی بتن جدید را با بتن قدیمی موجود در قسمت های زیرین افزایش خواهد داد. توجه داشته باشید که این محصول قبل از خشک شدن می تواند به راحتی در آب انحلال یابد و پس از اینکه از مرحله خشک شدن عبور کرد هیچگاه قابلیت حل شدن در آب را ندارد.

چسب بتن آب بندی

در رابطه با انواع چسب بتن آب بندی می توانیم بگوییم که خود به دو بخش چسب بتن آب بندی تک جزئی و چسب بتن آب بندی دو جزئی تقسیم می گردد. به طور کلی چسب آب بندی دو جزئی یکی از مشهور ترین انواع چسب ساختمانی به شمار می‌ رود که در حال حاضر توانسته در میان افراد فعال در این زمینه طرفداران ویژه خود را به دست آورد. همانگونه که از نام چسب آب بندی دو جزئی بر می آید به منظور متصل ساختن سطوح ویژه تولید می‌ شود و در نهایت به سوی بازار روانه می گردد.

بهترین چسب بتن آب بندی

در رابطه با لیست قیمت چسب بتن آب بندی می توانیم بگوییم که در واقع این لیست در نمایندگی به شکل ارزان عرضه می گردد. به طور کلی ارزان ترین چسب بتن آب بندی جهت عایق نمودن کارایی خود را به نمایش می ‌گذارد و تحت عنوان چسب عایق نیز شناخته می شود؛ از این رو شما قادر هستید خیلی آسان از چسب بتن جهت ممانعت از نفوذ آب به درون ساختمان استفاده نمایید.

در نظر داشته باشید که شما قادر هستید تا بهترین چسب بتن آب بندی را با ارزانترین قیمت از سوی نمایندگی های موجود در شهر های مختلف خریداری نمایید؛ همچنین می توانید فرایند خرید و فروش چسب بتن آب بندی را به طور کامل آنلاین انجام دهید. بهتر است بدانید از جمله چسب هایی که همواره جهت خرید و فروش در بازار مربوط به بازار سرامیک و کاشی مورد استفاده قرار می گیرد چسب بتن می باشد. همچنین این نوع چسب جهت نصب نمودن سرامیک عایق بندی و یا کاشی در ساختمان های گوناگون کارایی خود را نشان می دهند و می توانید به منظور انجام مراحل بتن ریزی در پروژه های عظیم دولتی و غیردولتی از آنها استفاده نمایید. در حال حاضر ارزانترین چسب بتن آب بندی به منظور ایجاد ملات های کاملاً چسبناک به عنوان ماده امولسیونی که بر پایه های پلیمری اکریلیک است کاملا مناسب به نظر می‌ آید.

سخن پایانی

بهتر است بدانید که امروزه از هر شیوه ای که به منظور پیشگیری از ورود رطوبت به بتن و یا منتقل ساختن آب به درون آن استفاده می شود آب بندی می گویند. به طور کلی آب بندی بتن به دو شکل عمده آب بندی و نم بندی انجام می ‌شود. در زمان نیاز به کاهش میزان نفوذپذیری بتن و باز ایستادن از حرکت و انتقال آب در بتن هنگامی که به طور کامل تحت فشار آب باشد بایستی از مواد افزودنی آب بند استفاده نمود. چسب بتن آب بندی از جمله محصولات بسیار پرکاربرد و پربسامد در صنعت ساخت و ساز به حساب می آید؛ بنابراین در ساختمان سازی به منظور افزایش میزان مقاومت ملات از این محصولات استفاده می کنند. لذا افراد زیادی قادر هستند تا به خرید و فروش چسب بتن آب بندی بپردازند همچنین در نظر داشته باشید که لیست قیمت چسب بتن آب بندی مناسب می باشد و ممکن است این قیمت ها با توجه به وجود برند های متعدد تغییر کند؛ اما هر چقدر بر میزان کیفیت چسب بتن افزوده گردد بنابراین قیمت آن نیز ز زیاد می شود.

برای مشاهده سایر افزودنی ها میتوانید به صفحه پرایمر بتن ، روان کننده و بتن و ضد یخ بتن مراجعه کنید .

برای مشاهده انواع محصولات به صفحه چسب بتن مراجعه کنید .