وبلاگ

چسب کاشی گرانیت

در میان گونه‌ های متنوع ساختمانی باید به گرانیت نیز اشاره شود. گرانیت سنگی هست تقریباً سخت که از آن برای استحکام سطوح گوناگون و برای زیبا کردن دیوار و کف استفاده می‌کنند. برای این‌ که روند استفاده از گرانیت کامل شود باید از یک عامل برای چسباندن گرانیت استفاده شود. به‌ همین منظور محصولی به‌ نام چسب گرانیت تولید شد است. در این مقاله توضیحات بیشتری راجع‌ به چسب کاشی گرانیتی ارائه خواهد شد.

چسب کاشی گرانیتی

چسب کاشی گرانیتی برای چسباندن گرانیت تولید شده‌ است. گرانیت را نمی‌ توان از طریق روش‌ های سنتی و کمک گرفتن از ملات سیمان چسباند. بنابراین باید چسبی مخصوص برای این سنگ وجود داشته باشد. برای‌ اینکه با چسب گرانیت به خوبی کار کنید لازم است نکاتی را بدانید. اول این‌ که باید در نظر بگیرید، گرانیت کاری برای سطوح بیرونی ساختمان هست یا این‌ که درحال گرانیت کاری سطوح داخلی ساختمان هستید. وقتی دارید فعالیت چسباندن گرانیت را در فضای بیرون انجام می‌ دهید حتماً باید دقت کنید که چسب گرانیت دربرابر عناصری مثل آب، نور خورشید و حتی بالا و پایین شدن درجه حرارت هوا، استقامت قابل‌ توجهی داشته باشند.

مدل های چسب کاشی گرانیتی

چندین نوع چسب وجود دارد که می‌توان گرانیت را به کمک آن‌ ها به سطح اتصال داد.

  • چسب رزین قابلیت را دارد که باعث چسباندن گرانیت شود

 چسب‌ های رزین با توجه به مواد درونی آن‌ ها در برابر ضربه‌ ها و دیگر آسیب‌ های احتمالی مقاومت زیادی دارند. علاوه‌ بر این، چسب‌ های رزینی که بر روی گرانیت به‌ کار برده می‌ شوند تحت تأثیر گرما و سرما دچار آسیب نخواهند شد. این نوع چسب، به‌ خوبی می‌ تواند دما های بالا و دما های پایین را تحمل کند. برای‌ اینکه چسب رزین خشک شود و کارها روی آن انجام گیرد، نیازی نیست که یک الی دو روز برای خشک شدن آن، زمان صرف شود. تقریباً یکی دو ساعت بعد از این‌‌ که کار گرانیت با چسب رزین انجام شد  امکان ادامه کار وجود دارد. علاوه‌ بر این اگر جایی از گرانیت شکسته باشد به‌ راحتی می‌ توان مقداری از چسب رزین را بر روی قسمت شکسته گرانیت گذاشت وآن را به گرانیت متصل کرد. این چسب می‌ تواند یا گرانیت به گرانیت را نیز متصل کند. لازم به یادآوری این نکته است که برای کار با این چسب، حتماً از تمیز بودن سطح زیرین اطمینان داشته باشید. اگر گرد و خاکی یا هر ماده اضافی دیگری روی سطح باشد چسب عمل نخواهد کرد.

  • دومین چسب گرانیت، چسب الاستیکی هست

 چسب آلاستیکی، این ویژگی را دارد که هم براز گرانیت و هم برای سنگ های دیکر نورد استفاده قرار گیرد. این چسب عموماً پودری هست. به‌ همین دلیل لازم است که با مقداری آب آن را ترکیب کنید. از لحاظ انعطاف‌ پذیری می‌ توان گفت چسب‌ی بسیار منعطف می باشد. به‌ همین دلیل ازنظر چسبندگی نیز در رتبه بالایی قرار گرفته است. برای سنگ‌ های گرانیت  با ارزش مثل سنگ‌ های مرمر گزینه مطلوب چسباندن محسوب می‌ شود.

  • سومین چسب کاشی گرانیتی بتونه پلی استر هست

 بتونه پلی استر یک چسب کاشی گرانیتی به حساب می‌ آید. این چسب می‌ تواند همه‌  سنگ‌ های طبیعی موجود در مصالح ساختمانی را به یکدیگر وصل کند. به‌ طور مثال، اگر نیاز باشد گرانیت ها به شیشه یا فلز نصب شوند بتونه پلی استر می‌ تواند گزینه خوبی برای چسباندن به حساب آید. زمانی‌ که با استفاده از بتونه پلی استر، کار گرانیت سازی را انجام می‌دهید درزهایی بین هر گرانیت ایجاد می‌‌شود که می‌ توان این درزها را به‌ راحتی پوشاند و سطح را به‌ صورت کامل و یک دست نشان داد. سرعت خشک شدن بتونه پلی استر نیز بسیار مناسب است.

چسب کاشی

ویژگی های چسب کاشی گرانیتی

کاشی گرانیتی ویژگی‌ های زیر را دربر دارد، بهتر است به عنوان مشتری این چسب کاشی گرانیتی که  دائم درحال فعالیت‌ های ساختمانی هستید و با این محصول سر و کار دارید، حتماً برای تکمیل شدن اطلاعات خود، مشخصات و ویژگی‌ های این چسب را مطالعه کنید.

  • چسب کاشی گرانیتی می‌ تواند در برابر نور مستقیم خورشید مستحکم باشد.
  • مواد پایه‌ ای که چسب کاشی گرانیتی از آن ساخته می‌ شود پلی استر هست.
  • بعد از انجام عملیات اتصال گرانیت با چسب کاشی گرانیتی می‌ توانید بعد از صد و بیست دقیقه از سطح استفاده کنید.
  • بعد از این که چسب کاملاً خشک شد هیچ نوع تغییر رنگی در گرانیت رخ نخواهد داد.
  • خشک شدن چسب تأثیری بر روی حجم و وزن سرامیک ندارد. به این صورت نیست که چسب ها باعث سنگین‌ تر شدن گرانیت شوند و بعد از این‌ که چسب ها خشک شدن وزن تغییر کند. گرانیت در همان وزنی که هست باقی می‌ماند.
  • از نظر دمایی نیز این چسب می‌ تواند در دمای زیر صفر و حتی دمای وقتی دما به نقطه جوش یعنی صد درجه سانتی‌گراد می‌ رسد نیز به همان حالت که هست باقی بماند.

کلام آخر

در ساختمان‌ سازی به‌ دلیل تعدد و تنوع سنگ‌ ها چسب ها نیز دارای تعدد و گوناگونی هستند. به این صورت که کاشی‌ ها و سنگ‌ های طبیعی و سنگ‌های مصنوعی را با چسب های مخصوص به خود می‌ چسبانند. در این مقاله راجع‌ به چسب کاشی گرانیتی صحبت شد. گرانیت یک سنگ باارزش و قیمتی محسوب می شود. در واقع می‌ توان آن را یک سنگ زینتی نیز به حساب آورد. برای‌ اینکه بتوان گرانیت کاری را با دقت تمام و کیفیت بالا انجام داد باید چسبی درخور گرانیت برای اتصال تکه‌های گرانیت به سطح یا جسم انتخاب شود. چسبی که با ویژگی‌ های ساختاری گرانیت سازگاری و تطابق قابل ملاحظه ای داشته باشد. به‌ علاوه چسبی باشد که زود خشک شود و بتوان بعد از یک مدت زمان کوتاهی که از انجام گرانیت گذشت از آن سطح یا از آن شی که چسب کاشی گرانیتی در آن به‌ کاررفته استفاده شود.

سبد خرید
.

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟