دسته‌بندی نشده

نصب کاشی با چسب روی سیمان

نصب کاشی با چسب روی سیمان

فرآیند نصب کاشی با چسب روی سیمان نیاز به ایجاد زیر ساخت و صد البته صبوری و نظم دارد. با وجود اینکه در نصب کاشی شما در واقع ملزم به چسباندن اجسامی نسبتاً سنگین بر روی سطح دیوار و یا کف ساختمان هستید، دقت داشته باشید که به هیج وجه اذییت نخواهید شد و این کار با را باکمی صبر و حوصله به راحتی می توانید انجام دهید. البته باید دقت داشته باشید که نصب کاشی بر روی دیوار و سطوح عمودی نیازمند مهارت و تخصص بیشتری به نسبت انجام این کار بر روی کف ساختمان است.

 چسب ها تحول بسیار عظیمی را در انجام کارهای ساختمانی ایجاد کرده اند. این ماده شگفت انگیز می تواند روش های سنتی و قدیمی را کنار زده و شیوه نوین ساختمان سازی را به ارمغان بیاورد. از این رو بر آن شدیم تا در این مقاله نصب کاشی با چسب روی سیمان را به طور کامل برای شما شرح دهیم. همراه ما باشید.

نصب کاشی با چسب روی سیمان

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، به کارگیری چسب کاشی تحول عظیمی در انجام فرایند کاشی کاری و کارهای ساختمانی ایجاد کرده است. امروزه با تولید انواعی از چسب کاشی مانند چسب خمیری کاشی و یا چسب پودری و غیره براحتی می توانید کاشی ها را با قدرت چسبندگی بسیار بالا، سهولت در اجرا و تسریع بخشیدن به فرایند کاشی کاری انجام دهید. طی کردن این فرآیند، کاشی کاری را به یک پروسه بدون دردسر و حتی خوشایند تبدیل کرده است.

چسب کاشی و سرامیک

در دکوراسیون مدرن یکی از جذاب ترین و پرکاربرد ترین مصالح ساختمانی که می تواند زمان تعمیر و ساخت ساختمان ها را تسریع ببخشد، چسب است. امروزه از چسب برای چسباندن کاشی و سرامیک منزل، بیمارستان ها و غیره به صورت دیوارپوش و کفپوش مورد استفاده قرار می دهند. این چسب در واقع مخلوطی از سیمان پرتلند، مواد پلیمری مانند رزین اکریلیک است که می تواند باعث افزایش تحمل فشار، چسبندگی بالا و کاهش ضخامت ملات شود.

به طور کلی چسب کاشی به دو صورت خمیری و یا پودری در بازار موجود هستند. نوع پودری این محصول بسیار در انجام کاشی کاری مورد استقبال قرار گرفته است. نوع پودری این محصول بر پایه سیمان تقویت شده با پلیمر است که به صورت بسته بندی سطلی و کیسه‌ای تولید و عرضه می‌شود. برای نصب کاشی با چسب بر روی سیمان می توانید چسب پودری را پس از مخلوط کردن با آب یا مایع بتن به شکل خمیری در بیاورید.

سپس از این مایع خمیری به صورت لایه‌های نازک و ضخیم برای چسباندن کاشی و سرامیک، سنگ‌های طبیعی و مصنوعی استفاده کنید. حداکثر زمان مورد نیاز برای استفاده از این چسب ها و تبدیل آن ها به مایع خمیری شکل نهایتاً یک ساعت است. شایان به ذکر است که می توانید این چسب ها را به مدت یکسال در بسته بندی اولیه نگهداری کنید.

نحوه استفاده از چسب کاشی پودری و خمیری به چه شکل است؟

برای نصب کاشی با چسب بر روی سیمان حتماً به نکات زیر توجه داشته باشید:

  1. در ابتدا حتماً برای استفاده از چسب کاشی مکانت مورد نظر را تمیز و پاکسازی کنید.
  2. سپس در مرحله بعد سه پیمانه از پودر را با یک پیمانه از آن ترکیب کنید، زمانی که مواد شما حالت خمیری شکل به خود گرفت، مقداری از آن را با کاردک روی سطح مورد نظرتان بکشید. در ادامه کاشی را روی آن قرار دهید و کمی به کاشی فشار وارد کنید.
  3. دقت داشته باشید که مدت‌ زمان کشیدن چسب روی سطح پایه و نصب کاشی نباید بیش از 20 دقیقه طول بکشد.
  4. می توانید از انواع چسب های پودری برای چسباندن کاشی استفاده کنید. این چسب ها اعم از: چسب کاشی استاندارد، چسب کاشی پرسلان، چسب کاشی دو جزئی، چسب کاشی استخری و چسب بلوک  AACاست.
  5. برای کاشی‌کاری یک متر مربع از یک مکان به 5 تا 7 کیلوگرم خمیر چسب کاشی و 3 تا 5 کیلوگرم پودر چسب کاشی نیاز است.نصب کاشی با چسب روی سیمان

نصب کاشی با چسب بر روی دیوار

نصب کاشی با چسب روی سیمان نیاز به اقدامات مهمی ندارد؛ اما باید این پروسه را بسیار با دقت انجام دهید تا نتیجه حاصل شده مطلوب شود. درواقع با رعایت نکاتی که در ادامه گفته می شود، می توانید کیفیت کار خود را بالا ببرید. به طور کلی ابزار ومصالح مورد نیاز برای چسب کاشی بر روی سیمان به شرح زیر است:

  • چسب کاشی

چسب کاشی در واقع نوعی ملات در حوزه کاری کاشی کاری به حساب می آید. مواد تشکیل دهنده چسب کاشی سیمان، شن و افزودنی های چسب دار ساخته شده است. این چسب می تواند  در ترکیب با آب کارایی بسیار فوق العاده ای پیدا کرده و چسبانندگی قابل توجهی ایجاد کند.

جالب است بدانید در چسب کاشی مقداری مواد لاتکس به منظور انعطاف پذیری بیشتر در بافت آن وجود دارد. مواد لاتکس موجود در چسب کاشی موجب می شود تا بر اثر گذر زمان و عوامل محیطی چسب دچار ترک خوردگی و افت کیفیت نشود.

  • ماله شیاردار

ماله شیار دار در واقع نوعی ابزار ساختمانی است که به منظور ایجاد پستی و بلندی در سطح ملات های مختلف و اتصال بهتر مصالح به یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد. برای انتخاب بهترین سایز ماله شیاردار حتماً توجه داشته باشید که با توجه به ضخامت کاشی و اندازه آن، ماله مناسبی خریداری کنید. ساختار این محصول به گونه ای است که یک سمت صاف و یک سمت شکاف دارد.

قسمت صاف ماله در واقع برای صاف کردن چسب بر روی دیوار و همچنین از بین بردن پستی ها و بلندی های چسب در سطوح استفاده می شود. سمت شیار دار ماله نیز به منظور ایجاد الگویی از پستی و بلندی ها قبل از قرار دادن کاشی و سرامیک بر روی آن به کار می رود. با ایجاد شیار و پستی و بلندی بر روی چسب و پیش از گذاشتن کاشی، باعث چفت شدن کاشی به دیوار و ایجاد استحکام در اتصال مصالح و سازه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *