مقالات

3 روش برای ترمیم کاشی شکسته

ترمیم کاشی شکسته

سه روش برای ترمیم کاشی شکسته + بهترین چسب برای ترمیم کاشی شکسته

کاشی های شکسته باعث میشوند که محیط اطراف ظاهر بدی پیدا کند و از آن گذشته میتوانند بسیار خطرناک باشند. ما در این مطلب قصد داریم به بررسی سه روش برای ترمیم کاشی شکسته و بهترین چسب برای کاشی شکسته بپردازیم. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات در این زمینه هستید این مطلب را از دست ندهید.

ترمیم کاشی شکسته به وسیله چسب کاشی

استفاده از چسب کاشی یکی از بهترین راهکارهایی است که میتوان در جهت ترمیم کاشی شکسته به کار برد. چسب های کاشی در انواع مختلفی موجود هستند و در بسته بندی های متفاوتی به فروش میرسند.

در جهت ترمیم کاشی های شکسته باید به شکل کاملا اصولی از این چسب ها استفاده کرد. بهترین راهکار این است که این کار را به دست افراد حرفه ای بسپرید تا به صورت استاندارد اقدام به ترمیم کاشی های آسیب دیده کنند.

استفاده از چسب کاشی باعث میشود که کاشی های شکسته کاملا ترمیم شده و مشابه روز اول شوند. این چسب ها موجب میشوند که کاشی ها دوباره مقاومت اولیه خود را به دست بیاورند.

انواع روش های ترمیم کاشی شکسته

روش های متفاوتی در جهت ترمیم کاشی های شکسته مورد استفاده قرار میگیرند که در ادامه به بهترین های آن ها اشاره میکنیم:

  1. ترمیم با چسب کاشی

همانطور که پیش تر اشاره کردیم چسب کاشی یکی از بهترین راهکارها در جهت ترمیم کاشی های آسیب دیده محسوب میشود. از این چسب ها در جهت چسباندن قطعات کاشی بهره میبرند و دارای مزایای بسیاری هستند. در میان مزایای این چسب ها میتوان به مواردی مانند چسبندگی بالا، نفوذ ناپذیری در مقابل رطوبت  و کاهش هزینه های مربوط به نصب اشاره کرد.

برای استفاده از چسب های کاشی باید در ابتدا اطراف شکستگی را پاک کنید و آلودگی های موجود را از بین ببرید  سپس با استفاده از یک حوله مرطوب اطراف شکستگی را به صورت کامل پاک کنید. صبر کنید تا سطح چسب در هوا خشک شود. برای پروسه خشک شدن چسب به زمانی حدود 10 الی 20 دقیقه نیاز است.

با کمک یک تکه چوب چسب را به هم بزنید و سپس توسط یک کاردک آن را روی محل ترک بکشید. پس از آنکه بخش های شکسته کاشی را به طور کامل با چسب پوشش دادید لازم است تا آن ها را با کاردک پاک نمایید.در قدم بعدی باید از سمباده استفاده کنید تا دوام چسب ها افزایش پیدا کند.این مرحله برای بخش رنگ آمیزی اهمیت بسیاری دارد.

  1. رنگ آمیزی در جهت ترمیم کاشی شکسته

از دیگر روش های ترمیم کاشی شکسته روش رنگ آمیزی است.شما میتوانید این روش را به دو صورت انجام دهید.در مرحله اول بعد از اتمام مراحل مربوط به چسب کاری باید مقداری از چسب ها را برداشته و روی سطح رنگ آمیزی شده قرار دهید.در مرحله دوم مقداری از رنگ را با چسب های اپوکسی ترکیب نمایید و با کمک کاردک روی شکستگی ها بکشید.

  1. لعاب کاری

لعاب کاری نیز از دیگر روش های کاربردی برای ترمیم کاشی شکسته است. چنانچه آسیب دیدگی کاشی ها عمیق باشد برای پر کردن شکاف ها میتوانید از لعاب کاشی یا دوغاب استفاده کنید.

در این روش باید در ابتدا مکان مورد نظر را به صورت کامل تمیز کنید به گونه ای که هیچ اثری از لکه ها باقی نماند. در ادامه شکستگی را با استفاده از لعاب به صورت کامل پر نمایید.

ابزارهای مورد نیاز برای ترمیم کاشی شکسته

ابزارهای بسیاری وجود دارند که میتوان از آن ها در جهت ترمیم کاشی های آسیب دیده استفاده نمود. چسب کاشی یکی از بهترین متریال هایی است که در این زمینه میتوان از آن بهره برد.

چسب های کاشی را میتوان با کمک ماله یا کاردک به سادگی روی سطوح شکسته قرار داد. زیر سازی کاشی ها در این زمینه از اهمیت زیادی برخوردار است و باید به صورت کاملا اصولی انجام شود.

 کاردک از ابزارهای بسیاری کاربردی است که در هنگام استفاده از چسب کاشی میتوان از آن بهره گرفت. ابزارهایی که برای این کار استفاده میشوند باید از استانداردهای لازم برخوردار باشند.

چسب های کاشی به دو شکل پودری  خمیری در بازار موجود هستند که چسب های پودری باید با آب مخلوط شوند تا حالت خمیری شکل پیدا کنند. چسب های خمیری نیز برای استفاده آماده هستند و نیازی به ترکیب شدن با آب  ندارند.

بهترین چسب برای ترمیم کاشی شکسته

چنانچه میخواهید کاشی های شکسته را به بهترین شکل ترمیم کنید باید از  چسب های مناسب برای این کار استفاده نمایید. بهترین چسب برای ترمیم کاشی های شکسته چسب های پودری می باشند به دلیل اینکه استفاده از آن ها بسیار ساده است.

 چسب ها را باید پیش از استفاده با آب ترکیب کنید تا مقاومت مورد نیاز را به دست بیاورند. چسب های خمیری نیز گزینه مناسبی برای ترمیم کاشی های آسیب دیده هستند اما به دلیل اینکه به صورت آماده می باشند باید در زمان کوتاهی از آن ها استفاده کنید اما چسب های پودری انقضاء بیشتری دارند.

لازم به ذکر است که برای استفاده از چسب های کاشی چه از نوع پودری باشند و چه از نوع خمیری باید اطلاعات جامعی در مورد نحوه استفاده از آن ها داشته باشید. چنانچه در مورد روش استفاده از این چسب ها اطلاعاتی ندارید بهترین کار این است که با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید.

به صورت کلی استفاده از چسب های کاشی برای ترمیم کاشی های شکسته یک گزینه ایده آل به شمار میرود و میتواند در کمترین زمان شما را به نتیجه مورد نظر برساند.

دیدگاهتان را بنویسید