دسته‌بندی نشده

بهترین ملات برای بندکشی

پودر بندکشی سرامیک

برخی از کاشی کار ها برای بالا بردن کیفیت کار خود دچار مشکل هستند. در حالی که می توان گفت به کارگیری اصولی ملات و استفاده از پودر بندکشی به عنوان بهترین ملات برای بندکشی، یکی از راه هایی است که با استفاده از آن هر کاشی کاری می تواند کیفیت کار خود را بالا ببرد. بندکشی کاشی و سرامیک ها مهم ترین بخش در کاشی کاری می باشد. با این کار علاوه بر پر کردن فضا های خالی بین کاشی ها و سرامیک ها، زیبایی کاشی ها دو چندان شده و خاصیت ضد آبی نیز خواهد داشت.

امروزه استفاده از دوغاب به عنوان یک مصالح سنتی برای بندکشی کاشی و سرامیک کم تر مورد استفاده قرار می گیرد و از پودر بندکشی تخصصی به عنوان جایگزین دوغاب استفاده می شود. در این مقاله سعی داریم اطلاعات جامع و کاملی درباره بهترین ملات برای بندکشی در اختیار شما قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

لزوم استفاده از بندکشی برای کاشی و سرامیک

برای بندکشی سرامیک کف حمام و دستشویی و سایر قسمت های ساختمان باید توجه داشته باشید که بهترین ملات برای بندکشی را انتخاب نمایید. استفاده از متریال و مواد ضعیف و با مقاومت کم باعث ایجاد ترک های گسترده، نفوذ رطوبت، مواد مضر و همچنین تغییر کیفیت ظاهری در سطح کاشی های کف منزل شما خواهد شد. برای انجام یک کاشی کاری حرفه ای باید از مهارت کاشی کار مطمئن شده و استفاده از چسب کاشی و سرامیک با کیفیت را فراموش نکنید.

به طور کلی کاشی ها و سرامیک ها مانند سایر اجسام دارای ضریب انبساط حرارتی می باشند. در نتیجه با بندکشی سرامیک، کاشی و سنگ در کف ساختمان، دیوار و همچنین نمای ساختمان ها که دائماً در معرض تغییرات دمایی هستند، مانع از ترک خوردگی و شکستن آن ها خواهد شد. استفاده از دوغاب و یا پودر بندکشی به غیر از کم کردن اثر انبساط کاشی ها و سرامیک ها، خاصیت چسبندگی و نفوذ ناپذیری کاشی کاری را در برابر رطوبت بالا می برد.

استفاده از پودر بندکشی به عنوان بهترین ملات برای بندکشی، می تواند با توجه به شرایط و ویژگی های محل مورد نظر شما همچنین نوع قطعات و مصالح به کار رفته در بالا بردن استحکام و کیفیت و همچنین زیبایی و سرعت نصب کاشی ها عملکردی موثر داشته باشد.

اقدامات لازم قبل از بندکشی کاشی و سرامیک

انجام بند کشی بعد از نصب کاشی و سرامیک به عنوان یک سد عمل کرده و مانع رسیدن رطوبت و عوامل آسیب زا مانند مواد شیمیایی و شوینده ها به مصالح پوششی و لایه های زیرین کاشی ها می شود. بندکشی در مراحل پایانی کار انجام شده و کاملاً قابل مشاهده می باشد. به همین دلیل اجرای آن به صورت بسیار تمیز و اصولی می‌ تواند نقش مهمی در زیبایی کاشی ها و سرامیک ها و در نهایت نمای داخلی و بیرونی منازل و ساختمان ها داشته باشد. برای بالا رفتن کیفیت بندکشی باید یک سری اقدامات قبل از بندکشی انجام شود که در اینجا به این موارد اشاره می کنیم:

در قدم اول برای اجرای اصولی و روش صحیح بندکشی، باید یک محصول با مقاومت انعطاف‌ پذیری و استحکام بالا را انتخاب نمایید تا قابلیت این را داشته باشد که بتواند بر روی سطوح سرامیک کاری شده در مدت زمانی طولانی ماندگاری داشته باشد.

در قدم بعدی باید وسایل مورد نیاز برای پخش و تراز نمودن خمیر در بین درز های کاشی ها و سرامیک ها را تهیه نمود. برای این منظور از ابزاری به نام کمچه استفاده می نمایند. به یاد داشته باشید که قبل از شروع به بندکشی کاشی و سرامیک، باید سطح کار کاملاً تمیز و عاری از هر گونه لکه، گرد و غبار و کثیفی باشد.

انجام بندکشی کاشی و سرامیک با استفاده از بهترین ملات برای بندکشی

در گذشته برای بندکشی کاشی ها و سرامیک ها از دوغاب استفاده می کردند. برای تهیه دوغاب، نسبت مساوی سیمان سفید و پودر سنگ را مخلوط نموده و سپس به آن کم کم آب اضافه می کنند تا ملاتی خمیری شکل به دست آید. در نهایت این ملات خمیری را برای بندکشی دیوار ها استفاده می کنند. در نظر داشته باشید که دوغابی که برای سرامیک های کف مورد استفاده قرار می گیرد باید حالت مایع آبکی داشته باشد.

استفاده از پودر های بندکشی به عنوان یکی از جدید ترین مصالح مصرفی ساختمان ها و همچنین بهترین ملات برای بندکشی شناخته می شود. از پودر های بندکشی برای متصل نمودن لبه های کاشی و سرامیک ها به یکدیگر و همچنین پر کردن فاصله بین آن ها استفاده می شود.

استفاده از مواد سنتی مانند دوغاب به دلیل ترک خوردگی و تغییر رنگ باعث شده که استفاده از آن ها در بسیاری از ساختمان سازی ها کاهش یابد و پودر بندکشی به عنوان یک ملات آماده با راحتی کار و همچنین تسریع بخشیدن به امور جایگزین خوبی برای آن ها شده است. به طور کلی می‌ توان گفت استفاده از پودر بندکشی به جای دوغاب برای بندکشی فضای میانی کاشی و سرامیک ها، مزایای بسیاری دارد که در اینجا به برخی از این موارد اشاره می کنیم:

  • افزایش چسبندگی
  • مقاومت و استحکام بالا
  • تثبیت رنگ
  • جلوگیری از ترک خوردگی در طولانی مدت
  • مانع از نفوذ رطوبت به سطح زیرین کار می شود.
  • نمایی زیبا، یک دست و شیک به داخل و نمای خارجی ساختمان می دهد.
  • نصب و اجرای آن بسیار ساده و راحت می باشد.
  • باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود.
کلام پایانی

در این مقاله سعی کردیم درباره بهترین ملات برای بندکشی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. یکی از مزیت های استفاده از پودر های بندکشی می توان به این مورد اشاره کرد که می توان از آن ها در رنگ بندی های مختلف و هماهنگ با کاشی ها و سرامیک ها استفاده کرد.

اگر به دنبال خرید پودر بندکشی در انواع رنگ ها و مدل های مختلف برای ساختمان و یا مغازه خود هستید می توانید با مراجعه به سایت هوم فیکس علاوه بر پیگیری سوالات و مشکلات خود از متخصصان با تجربه در این زمینه، خریدی راحت و مطمئن داشته باشید. از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *