چسب کاشی تک جزئی یکی از پر مصرف ترین محصولات در میان چسب ها به شمار می رود. پرکاربردترین نوع چسب کاشی در بازار ایران، چسب کاشی پودری و خمیری است. اگر برای خرید چسب کاشی به بازار بروید، محصولات متنوعی از جمله چسب کاشی پودری و خمیری را خواهید دید.

آیا تا به حال به دنبال چسبی بوده اید که سریع کار کند و استحکام بالایی داشته باشد؟ چسب کاشی تک جزئی بهترین انتخابی است که در انواع چسب کاشی می توانید داشته باشید.

انواع چسب کاشی پودری 

چسب کاشی پودری دارای دو نوع تک جزئی و دو جزئی می باشد. در ادامه این دو نوع را به تفصیل شرح خواهیم داد. چسب های کاشی انواع نسبتاً جدیدی از اتصال دهنده های کاشی، سرامیک و حتی سنگ برای کف و دیوار هستند. امروزه در صنعت ساختمان و دکوراسیون نصب کاشی و سرامیک با این محصول مزایا و معایب زیادی دارد.

اما باید دید چه چیزی استفاده از چسب کاشی را از روش سنتی ترکیب ماسه و سیمان متمایز می کند؟ انواع چسب کاشی چیست و چگونه می توانیم نوع مناسب کار خود را انتخاب کنیم؟ در این مقاله قصد داریم استیکرهای کاشی را بررسی کرده و ترکیب و ویژگی های آن ها را مورد بحث قرار دهیم.

 چسب کاشی تک جزئی

چسب کاشی تک جزئی چیست

یکی از انواع چسب کاشی پودری، چسب کاشی تک جزئی است که در واقع همان طور که از نامش پیداست، نسبت به چسب کاشی پودری دو جزئی، قدرت چسبندگی کمتر و کیفیت پایین تری دارد. البته چسب های کاشی پودری تک جزئی با این تفاسیر بی کیفیت نیستند و کاربردهای خاص خود را دارند.

چسب پودری یک جزئی به دلیل کاربرد و محل استفاده نیازی به استحکام و کیفیت چسب بیشتری ندارد. بنابراین برای مناسب ساختن قیمت محصول برای مصرف کنندگان، خریداران می توانند از نوع چسب پودری تک جزئی با کمی چسبندگی و کیفیت پایین استفاده کنند. نکته مهم چسب پودری تک جزئی کاربرد و نحوه استفاده از آن است. استفاده از این محصول فقط روی زمین است و شما مجاز به استفاده از آن فقط روی زمین هستید.

انواع چسب کاشی تک جزئی

در واقع به دلیل چسبندگی کم این نوع چسب کاشی تک جزئی، نمی تواند سرامیک و کاشی را به دیواریا نمای ساختمان بچسباند و تنها به کمک نیروی جاذبه قادر به چسباندن سرامیک و کاشی به کف است. نکته دیگر در استفاده از چسب پودری یک قسمتی این است که از سرامیک و کاشی سنگین استفاده نکنید و فقط می توانید با این چسب از سرامیک و کاشی سبک روی کف استفاده کنید. 

باید توجه داشته باشید که به دلیل چسبندگی چسب پودری یک جزئی، هنگام استفاده در محیط های مرطوب مانند استخر و حمام، خوب است از چسب عایق روی سطح کاشی برای جلوگیری از نفوذ آب استفاده شود. از این برچسب ها استفاده کنید قابل ذکر است که ترجیحا از این نوع چسب در این محیط ها استفاده نشود.

چسب کاشی دو جزئی

نوع دیگری از چسب کاشی پودری، چسب کاشی دو جزئی است. چسب کاشی پودری دو جزئی در واقع قوی تر و با کیفیت تر از چسب کاشی تک جزئی است. با این چسب می توانید تمامی کاشی ها و سرامیک ها را با وزن، ابعاد و اندازه های مختلف در هر کجا که بخواهید بدون نگرانی از شل شدن آن نصب کنید.

البته در رابطه با چسبندگی چسب کاشی دو جزئی لازم به ذکر است که میزان چسبندگی مربوط به نحوه استفاده و چسباندن است که باید توسط فرد مجرب استفاده شود. قیمت چسب کاشی دو جزئی بسیار بالاتر از چسب کاشی تک جزئی می باشد و این به دلیل کیفیت، جذب و قابلیت چسبندگی و نگه داشتن این مدل نسبت به چسب کاشی تک جزئی می باشد.

 چسب کاشی تک جزئی

مزایای چسب کاشی تک جزئی

 • چسب کاشی تک جزئی برای نصب سطوح کاشی، سرامیک، سنگ و بتنی استفاده می شود.
 • چسب کاشی تک جزئی برای نصب کاشی روی کاشی بر روی کف استفاده می شود.
 • استحکام چسبندگی بالایی به سطوح کار زیر آن دارد.
 • چسب کاشی تک جزئی به راحتی با آب مخلوط می شود.
 • سرعت اجرای بالایی دارد و انعطاف پذیر است.
 • محصول آماده است و می توان به طور یکنواخت از آن استفاده کرد.
 • استفاده از آن بسیار آسان است و سرعت اجرای آن بالاست.
 • چسبندگی بسیار قوی دارد و در برابر لغزش مقاوم است.
 • ضخامت کم و وزن کم چسب باعث کاهش وزن کل ساختمان می شود.
 • پس از استفاده از چسب کاشی تک جزئی، ترک ایجاد نمی شود.
 • در برابر عوامل محیطی مقاوم است.

استفاده از پودر چسب کاشی تک جزئی

در مرحله اول سطح را از هرگونه کثیفی و چربی تمیز کنید. خمیری صاف و یکدست درست کنید. سپس چسب را با شانه و با استفاده از نخ بر روی سطح بمالید و کاشی را روی آن قرار دهید. کاشی را کمتر از سی  دقیقه روی سطح قرار دهید. چسب کاشی تک جزئی بین 1.5 تا 3 کیلوگرم در متر مربع مورد نیاز است.

سطح قدیمی مانند کاغذ دیواری را به طور کامل جدا کنید و اگر سطح قبلی آسفالت، قیر و … است باید آن را برای نصب کاشی و سرامیک آماده کنید. این پایه معمولا توسط پرایمر ساخته می شود. این چسب برای استفاده در کف است و در دیوار کارایی ندارد.

اگر سطوح مورد نظر خیلی مرطوب هستند، برای اطمینان از چسبندگی باید روی تمام سطوح چسب پودری زده شود. البته زمان خشک شدن کمی افزایش مییابد. که باید به کاشی ها فشار بیشتری وارد کنید و در جای مناسب قرار دهید.

مشخصات چسب کاشی تک جزئی

چسب های ساختمانی تک جزئی چیست و چه کاربردی دارند؟

این نوع چسب یک ترکیب آماده است که عمدتاً از سیمان و یک سری افزودنی های خاص ساخته می شود. این مواد برای بهبود خواص اولیه چسب ضروری هستند و در صورت عدم وجود، کاشی ها با بالاترین کیفیت روی سطح ثابت نمی شوند.چسب های کاشی به گونه ای طراحی و تولید می شوند که بتوان از آنها در مکان ها و فضاهای وسیعی استفاده کرد. به عنوان نمونه می توان به نصب انواع کاشی، معرق شیشه و سنگ در محیط های باز و بسته، اماکن مسکونی و صنعتی، مکان های در معرض آب و رطوبت و … اشاره کرد.

 چسب کاشی تک جزئی

کاربرد چسب کاشی تک جزئی

محصولات تک جزئی مانند چسب کاشی پودر سیاه و چسب کاشی خمیری روی دیوار یا کف استفاده می شود.به عنوان مثال چسب پودر مشکی یا تک جزئی فقط در کف ساختمان استفاده می شود و خاصیت چسباندن کاشی به دیوار را ندارد.از طرفی چسب کاشی فقط برای چسباندن کاشی روی کف کارایی دارد.محصول چسب کاشی تک جزئی در واقع همانطور که از نامش پیداست کمترین درجه استحکام و کیفیت چسب را نسبت به نمونه دو جزئی شما دارد. البته این بدان معنا نیست که چسب تک جزئی محصولی بی کیفیت محسوب می شود.

نه؛ این محصول فقط برای کاربرد و نوع استفاده نیازی به کیفیت بالاتر ندارد. در نتیجه برای مناسب ساختن قیمت خرید برای مصرف کنندگان، کاربران می توانند از نوع تک جزء با عضویت کمی کمتر استفاده کنند. نکته قابل توجه در مورد پودر چسب تک جزئی کاربرد آن است. از این چسب فقط می توانید روی زمین استفاده کنید.

در واقع این محصول قادر به چسباندن کاشی و سرامیک به دیوار و نمای ساختمان نیست و فقط قابلیت چسبندگی به کف را دارد. البته این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که در استفاده از چسب تک جزئی از کاشی و سرامیک با ابعاد بزرگ و سنگین استفاده نکنید. با این محصول می توانید با انواع موزاییک و کاشی کف سبک کار کنید.

به خاطر داشته باشید که به دلیل قدرت چسبندگی محصول یکپارچه، بهتر است اگر قصد دارید از آن در محیطی نزدیک به آب (مثلا استخر، جکوزی و …) استفاده کنید، از چسب استفاده کنید. بدیهی است که بهتر است در محیط های نزدیک به آب از چسب تک جزئی استفاده نکنید. 

خرید چسب کاشی تک جزئی

چسب های پودری تک جزئی به دو صورت خرده و عمده با قیمت مناسب در سایت هوم فیکس به فروش می رسد.چسب های پودری تک جزئی که عمدتا برای کفپوش و بدنه استفاده می شود را از ما بخواهید. این نوع چسب با چسبندگی قوی و قابل توجه به صورت عمده و خرده  به فروش میرسد.

طبق دستورالعمل روی بسته بندی این چسب ها، مقدار مشخص شده پودر چسب باید با آب مخلوط و استفاده شود. همچنین توصیه می شود برای صرفه جویی در زمان از چسب استفاده کنید، زیرا زمان خشک شدن چسب بسیار کمتر از زمان استفاده از ملات است. 

قیمت چسب کاشی تک جزئی

چسب های ساختمانی زیادی در داخل کشور تولید می شود و مواد برخی از این چسب ها از خارج از کشور بوده و از کیفیت منحصر به فردی برخوردار است، بنابراین به راحتی می توانید از چسب به عنوان ماده جدیدی که بر اساس تکنولوژی روز برای تعمیر و نوسازی تولید می شود استفاده کنید.

همچنین می توانید از چسب خارجی برای ساخت پروژه های جدید و تولید و عرضه ساختمان های زیبا و ایده آل بر اساس اصول فنی و حرفه ای استفاده کنید. بنابراین چسب سرامیک تک جزئی می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای هر مهندس ساختمان یا معمار باشد. که قیمت های ارائه شده با شرایط اقتصادی ایران بسیار مناسب است و می توان انتظار سود خوبی داشت و از سایت هوم فیکس با قیمت عالی برای خود سفارش داده و در هر کجای ایران که هستید درب منزل خود تحویل بگیرید و با استفاده از این کالای بسیار با کیفیت مشتری دائمی هوم فیکس باشید.