دسته‌بندی نشده

مراحل استفاده از پودر بندکشی

مراحل استفاده از پودر بندکشی

یکی از بهترین راه های پرکردن درز میان مصالح، استفاده از پودر بند کشی است که در این مقاله به آشنایی با مراحل استفاده از پودر بندکشی در7 مرحله پرداخته ایم. در این روش بند کشی میان کاشی و سرامیک با سرعت و کیفیت بالا انجام میشود. به طور کلی پودر های بند کشی را میتوان به راحتی مورد استفاده قرار داد. البته درهر کاری استفاده از تجربیات افراد ماهر ضرر ندارد. حتماً مراحل استفاده از پودر بند کشی را از فروشنده و یا یک اوستا بپرسید. یک خاصیت بسیار جالبی که پودرهای بند کشی دارند، این است که به راحتی و درمدت زمان کوتاهی خشک میشوند. استفاده از رو  روش های منسوخ شده موجب هدر رفتن زمان میشوند. با توجه به اهمیت دانستن مراحل استفاده از پودر بند کشی در ادامه همراه ما باشید.

آشنایی با مراحل استفاده از پودر بندکشی

به طور کلی پس از نصب کاشی و سرامیک، از پودر بندکشی برای گرفتن درز میان آن ها استفاده میشود. اگر مراحل استفاده از پودر بندکشی به خوبی انجام شود، این ماده از ترک خوردن  کاشی جلوگیری میکند. در گذشته برای پرکردن درز میان مصالح از ترکیب سیمان سفید و آب استفاده می‌ شد. این روش یک روش سنتی و منسوخ شده است. در این روش علاوه بر هدر رفت زمان، درزها دچار ترک خوردگی، تغییر رنگ تدریجی درزگی و غیره می‌شد.

استفاده از این روش منسوخ شده، رفته رفته کم رنگ شد و به جای آن از پودر بندکشی استفاده کردند. پودر بند کشی موادی است که بر پایه سیمان ساخته شده است. همچنین در آن ترکیبی از مواد آلی و پودرهای معدنی وجود دارد. در ادامه علاوه بر مزایای پودر بند کشی، نکاتی را در خصوص مراحل استفاده از پودر بندکشی شرح می دهیم. همراه ما باشید.

مزایای استفاده از پودر بند کشی

همانطور که گفته شد، به مرور زمان استفاده از روش منسوخ شده آب و سیمان سفید کم رنگ شد. بهترین روش که در بسیاری از کشورهای اروپایی نیز استفاده میشود، پودرهای بندکشی هستند. این پودرها با توجه به ترکیبات جالبی که دارند، دارای مزایایی هستند. البته شایان به ذکر است که توجه به نکات مراحل استفاده از پودر بندکشی می تواند موجب بروز مزایای جالبی شود.  به طور کلی مزایای پودر بندکشی به شرح زیراست:

 • با استفاده از پدربندکشی، هیچ گونه رطوبتی به لایه های زیرین کار نفوذ نخواهد کرد. از این رو در این روش برخلاف روش های منسوخ شده، رطوبت به لایه های زیرین درز نمی کند.
 • مراحل استفاده از پودربندکشی بسیار راحت است. از این رو به آسانی قابل اجرا است.
 • برخی از پودرهای بندکشی دارای دانه های رنگی در ساختار خود هستند. از این رو استفاده از آن ها میتواند موجب زیبایی محیط شود.
 • استفاده ازاین محصول میتواند موجب استحکام و مقاومت بالای مصالح ساختمانی در کنار یکدیگر شود.
 • با استفاده از پودر های بندکشی، کاشی ها و سرامیک های نصب شده در جای خود می مانند. برای این منظور، پودرهای بندکشی  میتوانند از افتادن مصالح ساختمانی جلوگیری کنند.
 • این پودرها در برابر لرزش و ترک خوردگی بسیار مقاوم هستند.
 • با استفاده از پودر های بند کشی میتوان سطحی صاف و یکنواخت به وجود آورد.
 •  قیمت پودرهای بندکشی بسیارمقرون به صرفه است.
 • برای اجرای این محصول، نیاز به نیروی متخصص نیست.

دیگر مزایای استفاده از پودر بندکشی

از دیگر مزایای استفاده از این محصول به شرح زیر است:

 • نحوه استفاده از پودر بندکشی بسیارآسان است.
 • این پودر دارای  خاصیت آنتی باکتریال است. در مکان‌هایی ازجمله بیمارستان، آزمایشگاه و غیره از رشد قارچ و میکروب جلوگیری می کند.
 • پودربندکشی با ایجاد لایه ضداسید برای جلوگیری از خوردگی در محیط‌های صنعتی و آزمایشگاهی میتواند مفید باشد.
 • با درست طی کردن مراحل استفاده از پودر بندکشی میتوانید یک لایه ضد آب قوی ایجاد کنید. به طور کلی پودر های بندکشی ضدآب هستند و از نفوذ رطوبت به خوبی جلوگیری می کنند.

انواع پودرهای بندکشی

به طور کلی این محصول دارای انواع مختلفی است. با توجه به نوع مصالحی که انتخاب می کنید، میتوانید از پودربندکشی مخصوص استفاده کنید. البته محیط نیز میتواند تعیین کننده استفاده از یک نوع  پودر بندکشی مخصوص شود. برای مثال، در محیط هایی مانند بیمارستان که میکروب زیاد است، از پودر بندکشی آنتی باکتریال استفاده میشود. زیرا این پودر میتواند از رشد قارچ و باکتری جلوگیری کند. همچنین برخی از پودرهای بندکشی جنبه زیبایی دارند، میتوانید در محیط هایی مانند تالارها از آن بهره ببرید. البته فراموش نکنید درست طی کردن مراحل استفاده از پودر بندکشی بسیار  واجب است. به طور کلی پودر های بندکشی به دسته های زیر تقسیم میشوند:

مراحل قبل از استفاده از پودر بندکشی

همانطور که پیش تر گفته شد، انجام درست مراحل استفاده از پودر بندکشی  امری ضروری است. اگر نتوانید مراحل استفاده از پودر بندکشی را به طور صحیح انجام دهید، خروجی کار بی کیفیت خواهد بود. از این رو در ادامه نکاتی را در این خصوص ارائه کرده ایم. این نکات به شرح زیر است:

 • قبل از استفاده از هر چیزی، از کیفیت و اصل بودن آن مطمئن شوید. استفاده از برند های فیک و بی کیفیت، علاوه بر هدر دادن پول و زمان، خروجی کار را نیز تحت تأثیر قرار میدهد. به طورکلی اغلب  این پودر های بند کشی  کیفیت لازم را ندارند. از این رو توجه به کیفیت  و برند انتخاب شده میتواند در روند کار مؤثر باشد. همچنین استفاده از مصالح بی کیفیت دوام و ماندگاری درز گیرها را کم می کند.
 • پودر های بند کشی در دو نوع، پودری و خمیری عرضه میشوند. حتماً از استاد کار خود بخواهید که در انتخاب نوع پودر بندکشی شما را راهنمایی کند. ممکن است مراحل استفاده از پودر بندکشی در این دونوع متفاوت باشد. از این رو مشورت کردن با افراد با تجربه را پس نزنید. می توانید از استادکار  راجب دیگر وسایل مورد نیاز برای طی کردن مراحل استفاده از پودر بندکشی را نیز بپرسید.

نکاتی قبل از شروع  استفاده از پودر بندکشی

علاوه بر نکات گفته شده،  در ادامه  نکاتی را که قبل از بند کسی باید رعایت کنید را شرح می دهیم.:

 • حتما قبل از خرید پودر بندکشی، تاریخ انقضای روی بسته‌بندی را چک کنید.
 • قبل از شروع استفاده از پودر بندکشی، باید یک ظرف مناسب برای مخلوط کردن پودر تهیه کنید. بهتر است ظرف تهیه شده، یک سطل پلاستیکی باشد.
 • در مراحل استفاده از پودر بندکشی حتماً از کاردک پلاستیکی استفاده شود.

 نکاتی در خصوص مراحل استفاده از پودر بندکشی

به طورکلی  بعد از آماده کردن وسایل مورد نیاز برای بندکشی، باید در ادامه نکاتی را رعایت کنید. از این رو در  نکاتی را در خصوص استفاده از پودر بندکشی ارائه کرده ایم. این نکات به شرح زیر است:

 • میزان آب استفاده شده برای مخلوط کردن پودر بندکشی نباید زیادباشد.
 • میتوانید مواد را به وسیله هم زن برقی مخلوط کنید. با این کار بسیار سریع تر مراحل استفاده از پودر بندکشی انجام میشود. همچنین با استفاده از هم زن برقی، مواد مخلوط شده کاملاً یکدست میشوند.
 • حتماً در هنگام اضافه کردن پودر به آب، با همزن شروع به هم زدن کنید.
 • البته برای هم زدن و مخلوط کردن پودر بند کشی و آب میتوانید از یک کاردک پلاستیکی استفاده کنید.
 • به طور کلی هم زدن مواد پودر بندکشی و آب را باید تا 7 دقیقه ادامه دهید. سپس خواهید دید که  مواد به طور کاملاً یک دست شده اند.
 • بعد از هم زدن مواد پودر بندکشی، باید کمی با آن استراحت دهید. سپس مجدد آن را به مدت دو دقیقه هم بزنید

نکاتی پس از آماده سازی ملات و قبل از استفاده از پودر بندکشی

 به طور کلی پس از آماده سازی ملات مورد نیاز و قبل از استفاده از پودر بندکشی به نکات زیر دقت کنید. دقت به این نکات موجب میشود تا در حین انجام کار و پس از اتمام ان با مشکلی مواجه نشوید. همچنین رعایت این نکات  در انجام مراحل استفاده از پودر بندکشی موجب میشود تا کیفیت کارنهایی بالا باشد. با این کار، طول عمر و ماندگاری درز گیر ها نیز افزایش می یابد. این نکات به شرح زیر است:

 • یکی از ضروری ترین مراحل استفاده از پودر بندکشی، این است که از نصب مصالح 24 ساعت گذشته باشد.
 • تمامی درز ها باید کاملاً تمیز و بدون گرد و غبار باشند.
 • عمق درز ها باید دوسوم قطر کاشی باشد.
 • برای انجام عملیات بندکشی حتماً از کاردک پلاستیکی استفاده کنید.  مطمئن شوید که عمق درزها کاملاً پر شده است.
 • به طور کلی هرچقدر ملات را آهسته‌تر بهم بزنید، حباب کمتری در ملات ایجاد خواهد شد.
 • پس از انجام بندکشی حدود ا تا 20دقیقه به ملات زمان دهید تا از حالت خمیری خارج شود. در ادامه سطح آن را  کاملا اتمیز کنید.
 • دمای مناسب برای انجام بندکشی 5 تا 45 درجه سانتی‌گراد می‌باشد. توجه داشته باشید که بندکشی در دماهای سرد یا گرم به خوبی جواب نمی‌دهد.
 • برای خرید پودر بند کشی مناسب میتوانید از خدمات سایت هوم فیکس بهره ببرید.
کلام پایانی

دراین مقاله نکات بسیاری را در خصوص مراحل استفاده از پودر بندکشی برای شما شرح دادیم. به طور کلی استفاده از پودر بندکشی بسیار به صرفه تر از روش های منسوخ شده ترکیب آب و سیمان سفید است. پودر های بندکشی دارای انواع مختلفی هستند. با توجه به نوع مصالح و محیط، میتوان از انواع آن استفاده کرد. حتما برای تهیه پودر بند کشی با کیفیت از یک اوستاکار مشورت بگیرید. استفاده کردن از تجربیات دیگر، بسیار موثر در روند استفاده از پودر بندکشی است.هم چنین اگر در هنگام بند کشی به چسب کاشی نیاز داشتید میتوانید به صفحه خرید چسب کاشی مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *